Γκολ και ασίστ ο Μπακασέτας, ισοπαλία η Τραμπζονσπόρ

Ο Έλληνας διεθνής έκανε… τα πάντα για να οδηγήσει την ομάδα του προς τον δρόμο της νίκης και τα κατάφερε στο φινάλε του αγώνα χάρη σε γκολ του Μπάρτρα κόντρα στην Γκαζιαντέπ του Στέλιου Κίτσιου.

Η Τραμπζονσπόρ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ (0-2), αλλά ο Τάσος Μπακασέτας μοίρασε ασίστ και σημείωσε γκολ, οδηγώντας την ομάδα του στην ισοφάριση πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και ενώ όλα κυλούσαν προς την ισοπαλία, ο Μπάρτρα κατάφερε να βάλει το “χρυσό” γκολ στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, δίνοντας τους πολυπόθητους τρεις βαθμούς στην Τραμπζονσπόρ κόντρα στην Γκαζιαντέπ, στην οποία αγωνίζεται ο Στέλιος Κίτσιου.

Πλέον, η Τραμπζονσπόρ βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ανακτώντας σημαντικούς βαθμούς για το κυνήγι του πρωταθλήματος, ενώ η Γκαζιαντέπ οπισθοχώρησε κατά μία θέση, καταλαμβάνοντας την όγδοη, έστω και προσωρινά.