Η Τραμπζονσπόρ “πήρε” την… ελληνική μονομαχία

Η παρέα των Μπακασέτα και Σίωπη, επικράτησε με 1-0 απέναντι στη Σίβασπορ των Γούτα και Χαρίση, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Τουρκίας.

Η Τραμπζονσπόρ, επικράτησε με 1-0 απέναντι στη Σίβασπορ, για την 11 αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος, χάρη σε γκολ του Χάμσικ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης. Με αυτή τη νίκη, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 21 βαθμούς και βρίσκονται προσωρινά, στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Για την Τράμπζονσπορ ο Τάσος Μπακασέτας, αγωνίστηκε για 74 λεπτά και παραχώρησε τη θέση του στον έτερο Έλληνα της ομάδας, τον Μανώλη Σιώπη. Για τη Σίβασπορ, ο Χάρης Χαρίσης, ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα και αντικαταστάθηκε στο 63ο λεπτό από τον Κεϊτά. Ο Δημήτρης Γούτας, αγωνίστηκε σε ολόκληρη την αναμέτρηση.