Image default
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπορεί και… “πρέπει” η Θέτις

Η ομάδα από την Βούλα, αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Πολωνική Λεγκιονόβο και θέλει τουλάχιστον δύο σετ για να προκριθεί στην επόμενη φάση του Challenge Cup Γυναικών.

Δύο σετ χωρίζουν τη Θέτιδα Βούλας από μία μεγάλη πρόκριση στους “32” του Challenge Cup Γυναικών, την οποία στοχεύει να σφραγίσει στη Πολωνία απέναντι στη Λεγκιονόβο, στον επαναληπτικό της νίκης της με 3-0 σετ.

Η ομάδα της Βούλας έκανε το πρώτο βήμα στην Ελλάδα και καλείται απόψε να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης (30/11, 20:00). Η Θέτις για την 7η αγωνιστική της Volley League Γυναικών ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό, ωστόσο έχει αφήσει πίσω της την ήττα και έχει στρέψει το ενδιαφέρον της στις Ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις. H Λεγκιονόβο για το πολωνικό πρωτάθλημα ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από την Μπίντγκοζ και παραμένει χωρίς νίκη μετά από 5 αγωνιστικές.

Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι η Αυστριακή Μιλένα Κέσερ και η Τσέχα Μικαέλα Λαντίσοβα.//