Η ΚΕΔ γνωστοποίησε τους “άρχοντες των αγώνων” για την 13η αγωνιστική ημέρα, της δεύτερης εθνικής κατηγορίας, όπου ξεχωρίζουν τρία σημαντικά ντέρμπι και αναμετρήσεις για την παραμονή στην κατηγορία.
Η Super League 2 ετοιμάζεται για τη σέντρα στην 13η αγωνιστική, με πρώτο χρονικά παιχνίδι, την αναμέτρηση της ΑΕΚ Β’ με τα Χανιά. Η ΚΕΔ ενημέρωσε για τους διαιτητές που θα σφυρίξουν της αναμετρήσεις, με τον Μαλούτα να ορίζεται στο ΠΑΟΚ Β’-Πανσερραϊκός, τον Δραγάτη να σφυρίζει το Νίκη Βόλου-Ηρακλής και τον Ανδριανό, να ορίζεται στο Προοδευτική-Απόλλων Σμύρνης.
Αναλυτικά οι ορισμοί:
Βόρειος όμιλος
ΠΑΟΚ Β-Πανσερραϊκός (Σάββατο 28/01 13:45, ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Μηνούδης (Πιερίας), Μπαλιάκας (Κοζάνης)
Ηρακλής Λάρισας-Παναθηναϊκός Β (Σάββατο 28/01 14:45)
Διαιτητής: Κεχαγιάς (Κοζάνης)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας), Κοτανίδου (Δράμας)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Βέροια (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας)
Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Θανασίας (Ηπείρου)
Απόλλων Λάρισας-Αλμωπός Αριδαίας (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Μελιτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Νταβέλλας (Μακεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
Διαγόρας-Μακεδονικός (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Παύλος (Δυτ.Αττικής)
Νίκη Βόλου-Ηρακλής (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Δραγάτης (Αν.Αττικής)
Βοηθοί: Καλλής (Αν.Αττικής), Ισσά (Αθηνών)
Ρεπό: Θεσπρωτός.
Νότιος Όμιλος
ΑΕΚ Β-Χανιά (Παρασκευή 27/1 15:15, ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Φίλος (Βοιωτία)
Προοδευτική-Απόλλων Σμύρνης (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας)
Ηρόδοτος-Παναχαϊκή (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Αλαμπέης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών), Μητροφάνης (Αθηνών)
Κηφισιά-Επισκοπή (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Παπαδοπούλου (Μακεδονίας)
ΟΦ Ιεράπετρας-Καλαμάτα (Κυριακή 29/01 14:45)
Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Μαραθωνίτης (Αθηνών)
ΠΑΟ Ρουφ-Αιγάλεω (Δευτέρα 30/01 14:45)
Διαιτητής: Χρονιάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Χλεμπογιάννης (Φωκίδας), Σγουράκης (Πειραιά)
Athens Kallithea-Ηλιούπολη (Δευτέρα 30/1 15:15, ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)
Βοηθοί: Κολλιακός (Αθηνών), Αρμακόλας (Κυκλάδων)
Ρεπό: Ολυμπιακός Β.//
Μετάβαση στην Πηγή
Author: ERTNEWS SPORTΑίθουσα Σύνταξης