Image default
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Πήρε το τρίποντο και προσπέρασε στην 7η θέση η Τορίνο

Οι “γκρανάτα” ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη με 1:0 κόντρα στην Ουντινέζε με το τέρμα του Καραμό στο 49ο λεπτό στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής και σκαρφάλωσαν στην 7η θέση του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα λεπτά και απείλησαν από νωρίς. Η Ουντινέζε προσπάθησε να ανεβάσει ρυθμό και να απειλήσει τα αντίπαλα καρέ χωρίς όμως αποτέλεσμα. Τον αγώνα έκρινε το τέρμα του Καραμό στο 49ο λεπτό, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον κίπερ των “φιλοξενούμενων” και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και ταυτόχρονα τη νίκη.

Έτσι, η Τορίνο πήρε το σημαντικό τρίποντο και προσπέρασε την Ουντινέζε στην 7η θέση της βαθμολογικής κατάταξης και βρίσκεται στο -8 από τις θέσεις που οδηγούν στην έξοδο στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.//