Σκόραρε ο Μπακασέτας, λύγισε η Τράμπζονσπορ

Η ομάδα της Τραπεζούντα βρέθηκε κοντά στον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Αντάνα Ντεμίρσπορ. Το ένα από τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων σημειώθηκε από τα πόδια του Έλληνα διεθνή.

Στην 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα Τουρκίας, η Τράμπζονσπορ δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από την Αντάνα Ντεμίρσπορ (3-2), ωστόσο ο Τάσος Μπακασέτας σημείωσε το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα της Τουρκίας, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα. Μάλιστα, το τέρμα που σημείωσε ο Έλληνας μεσοεπιθετικός ήταν για την ισοφάριση στο πρώτο ημίχρονο (1-1).

Οι πρωταθλητές Τουρκίας, εν συνεχεία, έμειναν ξανά πίσω στο σκορ από γκολ του Εντιαγέ, ωστόσο στο 84′ βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης ξανά με τον Μπόζοκ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Ακαϊντίν, νικώντας την ομάδα του Τάσου Μπακασέτα.