Φιλική νίκη της Λαμίας κόντρα σε Λεβαδειακό

Η ομάδα της Φθιώτιδας έδωσε το πρώτο της δυνατό τέστ και επικράτησε με 2-0 των Βοιωτών στο “Αθανάσιος Διάκος”, αφήνοντας θετικές εντυπώσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Στο πρώτο δυνατό της φιλικό, η Λαμία κατάφερε να προηγηθεί στο 15ο λεπτό με πέναλτι του Ντε Βινσέντι, ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ στην επιστροφή του στη χώρα μας. Το 1-0 αποτέλεσε σκορ ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με εξαιρετικό σουτ του Τσούκαλου στο 66ο λεπτό.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Λαμία (Τζιανλούκα Φέστα):Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκοράνοφ, Σλίβκα, Ντε Βινσέντι, Ρομάνιτς, Τσιλούλης, Γιακουμάκης, Μπεχαράνο

Αναπληρωματικοί: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Νούνιες, Μπάμπης, Βασιλακάκης, Γκέντσογλου, Τσούκαλος

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Βινίσιους, Μουτίνιο, Βρακάς, Δούμτσιος, Νίκας, Παναγιώτου, Ντεντάκης, Μεχία

Αναπληρωματικοί: Στογιάνοβιτς, Τοσάτι, Βουτσάς, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Βήχος, Λιάγκας, Μανιώτης, Τσιριγώτης, Καζενγκά, Τσάπρας, Συμελίδης, Κωνσταντινίδης, Μπελμόντε, Τζημόπουλος