1 / 3
Κάνετε κλίκ
2 / 3
Κάνετε κλίκ
3 / 3
Κάνετε κλίκ

Image default
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ιερέας έπαθε εγκεφαλικό μετά τον εμβολιασμό του με AstraZeneca – Δεν θα κάνει την 2η δόση

Iερέας από την Κρήτη συνδέει ευθέως τον εμβολιασμό του με το εγκεφαλικό που υπέστη οχτώ ημέρες μετά τη χορήγηση της πρώτης δόσης του εμβολίου της AstraZeneca.

Μεταφέρθηκε στο ΠΑΓΝΗ όπου νοσηλεύτηκε για μερικές ημέρες ενώ μέχρι και σήμερα, εβδομάδες μετά, συνεχίζει να κάνει φυσιοθεραπείες λόγω του κινητικού προβλήματος στη δεξιά πλευρά.

«Είμαι ένας άνθρωπος με συνέπεια και συνέχεια όμως δεν σας κρύβω ότι προβληματίζομαι να κάνω τη δεύτερη δόση. Δεν με αφήνουν και τα παιδιά μου που ανησυχούν ακόμα και για τη ζωή μου» είπε στο cretalive.gr.

Αν και, όπως είπε, οι γιατροί που τον ανέλαβαν κατά την εισαγωγή του στο νοσοκομείο δεν έδειξαν να ασπάζονται απόλυτα την άποψη του, λέγοντας ότι το εγκεφαλικό μπορεί να προκλήθηκε από άλλα υφιστάμενα προβλήματα υγείας όπως το σάκχαρο, η χοληστερίνη ή η υπέρταση, εκείνος πιστεύει έντονα ότι το εγκεφαλικό σχετίζεται με το εμβόλιο.

Σύμφωνα με το cretalive.gr, είναι ένα περιστατικό που συζητείται έντονα στην ενορία του και στην ευρύτερη περιοχή καθώς είναι πολύ αγαπητός ως άνθρωπος και ως ρασοφόρος.

Ο ιερέας έκανε το εμβόλιο της AstraZeneca. Πριν εμβολιαστεί έδωσε, όπως είπε, πλήρες ιατρικό ιστορικό και μάλιστα γραπτώς. Οχτώ ημέρες μετά και ενώ βρισκόταν σε ένα ξωμονάστηρο, το οποίο καθάριζε για τον εορτασμό του, ένιωσε το δεξί πόδι να μουδιάζει. Ξαφνικά μούδιασε όλη του η πλευρά.


Μετάβαση στην Πηγή
Author:

Σχετικές αναρτήσεις

Νεαρή κοπέλα απειλούσε να αυτοκτονήσει με μαχαίρι στην Κρήτη– Η αντίδραση των αστυνομικών

admin

Με κορωνοϊό ο τριπλά εμβολιασμένος πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας

admin

Τραγωδία στην Εύβοια: Πώς σκοτώθηκε ο 48χρονος δημοτικός υπάλληλος

admin

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδοχή Αποχώρηση

Πολιτική Απορρήτου & Cookies
EnglishGermanGreek
elGreek