Η Ναντ επέστρεψε από την κόλαση και… σόκαρε τη Μονακό

Ισόπαλη χωρίς νικητή με 2:2, έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στους Μονεγάσκους και τα “καναρίνια” στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Ναντ και Μονακό αναδείχθηκαν ισόπαλες 2:2, με τους γηπεδούχους να επιστέφουν από το 2:0 και να δηλώνουν παρών.

Στο πρώτο μέρος οι Μονεγάσκοι χρειάστηκαν μόλις 10 λεπτά για να κάνουν το 2:0. Στο 21ο λεπτό ο Ενρίκε Ντισάσι έκανε το 1:0 με σουτ μέσα από την περιοχή και το 30′ Ο Ματάσο διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε η αντεπίθεση για τα “καναρίνια”. Στο 65ο λεπτό ο Μοχάμεντ με κεφαλιά μείωσε σε 1:2, ενώ ο Μπλας στο 78′ σόκαρε τη Μονακό, διαμορφώνοντας το τελικό 2:2, φέρνοντας την απόλυτη ισορροπία στο παιχνίδι.