“Σόκαρε” τη Βαλένθια η Κάντιθ

Χάρη σε ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα, η ομάδα του Σέρτζιο κατάφερε να αποδράσει με 1:0 από το “Nou Mestalla” και να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού της La Liga για πρώτη φορά μετά από αρκετές εβδομάδες.

Μόλις στο 9ο λεπτό, οι δύο… Ρούμπεν (Σομπρίνο και Αλκαράθ) συνεργάστηκαν υποδειγματικά, με τον δεύτερο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο, με την κατοχή της μπάλας να αγγίζει το 75%. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να καταφέρουν να πάρουν κάτι από τον αγώνα. Η Κάντιθ άντεξε και ανέβηκε στην 17η θέση, έχοντας πλέον 15 βαθμούς. Από την άλλη, η Βαλένθια έμεινε 10η με 19 πόντους, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία να πλησιάσει στις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο.//