Φιλική νίκη με Κοσίδη για την Εθνική Ελπίδων

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε του αντίστοιχου της Πολωνίας με 1-0, με το νεαρό επιθετικό να σημειώνει το τέρμα που χώρισε τις δύο ομάδες στην αναμέτρηση.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες μεγάλες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, η Ελλάδα Κ-21 κέρδισε με 1-0 την Πολωνία εκτός έδρας, στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης.

Το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού πέτυχε ο Μιχάλης Κοσίδης στο 49ο λεπτό με κεφαλιά, με τον επιθετικό της ΑΕΚ να έχει περάσει στην αναμέτρηση ως αλλαγή στο 32′ στη θέση του Τζαβίδα, που αποχώρησε από τον αγώνα με ενοχλήσεις.

Οι Πολωνοί πίεσαν για την ισοφάριση, με τον Μίσορ στο 55ο λεπτό να σημαδεύει το δοκάρι του Τζολάκη, ενώ έχασαν ακόμη μία καλή ευκαιρία με τον Μουσιαλόφσκι στο 84′, με το 1-0 να μην αλλάζει μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού.

Η Εθνική Ελλάδας αγωνίστηκε με τους: Τζολάκης, Τουρκοχωρίτης, Παναγιώτου, Ασλανίδης (70’ Τσάβος), Κίτσος (63’ Κουτεντάκης), Καραμπέρης (63’ Μεταξάς), Κουρφαλίδης, Τζαβίδας (32’ Κοσίδης), Κωνσταντέλιας, Σουρλής, Κουπαράκος.