Οι παίκτες της Ζιλ Βισέντε τραβούν τα… μαλλιά τους και η μπάλα γελά! (video)

Μία απίστευτη τριπλή ευκαιρία χάθηκε στο πρωτάθλημα της Primeira Liga. Η ομάδα του Ντάνιελ Σόουζα άγγιξε πιο πολύ από ποτέ την ισοφάριση στην αναμέτρηση κόντρα στην Πορτιμονένσε, αλλά η μπάλα δεν της έκανε το χατίρι.

Μία, δύο, τρεις και η μπάλα εξακολουθούσε να αρνείται το πλεκτό. Την Κυριακή (23/3), η Πορτιμονένσε επικράτησε με 1:0 της Ζιλ Βισέντε, για την 29η αγωνιστική της Primeira Liga και οι φιλοξενούμενοι αδυνατούν να πιστέψουν πως δεν κατάφεραν να σκοράρουν σε τριπλή ευκαιρία κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Οι παίκτες του Ντάνιελ Σόουζα, έφτιαξαν τη μεγαλύτερη φάση στο παιχνίδι, με την τριπλή ευκαιρία που είχε στο 67ο λεπτό. Αρχικά, οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα σουτ εκτός περιοχής που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έκανε μία πολύ δύσκολη απόκρουση, προτού ακολουθήσει ένα νέο πλασέ από την πλευρά της Ζιλ Βισέντε για να καταλήξει στη… ρίζα του αριστερού δοκαριού. Οι παίκτες των φιλοξενούμενων αδυνατούσαν να πιστέψουν στην ατυχία τους, ενώ είχαν και τέταρτη προσπάθεια για να κάνουν το 1:1. Ωστόσο, το δυνατό σουτ που έγινε, σταμάτησε στου κεφάλι του Μαουρίτσιο.

Μάλιστα, ο Βραζιλιάνος άλλοτε μέσος των ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού, ήταν αυτός που έκρινε την αναμέτρηση με το γκολ που πέτυχε στο 48ο λεπτό.//Τ.