Παραλίγο να κάνουν τη μεγάλη έκπληξη στο διπλό τα αδέλφια Τσιτσιπά

Απέναντι στους Μαρσέλο Αρεβάλο από το Ελ Σαλβαδόρ και Ζούλιαν Ροζέρ από την Ολλανδία, το ελληνικό δίδυμο ηττήθηκε με 2-1 σετ στον πρώτο γύρο του διπλού του Roland Garros, φτάνοντας… μια ανάσα από τη μεγαλύτερη νίκη τους ως ζευγάρι.

Μια… ανάσα από τη μεγαλύτερη νίκη τους ως ζευγάρι βρέθηκαν οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς στον πρώτο γύρο του διπλού του Roland Garros.

Απέναντι στους Μαρσέλο Αρεβάλο από το Ελ Σαλβαδόρ και Ζούλιαν Ροζέρ από την Ολλανδία, δηλαδή τους νικητές του περσινού τουρνουά, το ελληνικό δίδυμο ξεπέρασε την απώλεια του πρώτου σετ, ισοφάρισε και έφτασε να προηγείται 4-0 στο τάι-μπρέικ του τρίτου και αποφασιστικού σετ.

Εκεί όμως, οι κάτοχοι του τίτλου αντέδρασαν με έξι διαδοχικούς κερδισμένους πόντους, πήραν το προβάδισμα και τελικά κέρδισαν το τάι-μπρέικ με 10-6 και τον αγώνα με 6-3, 3-6, 7-6, σε 2 ώρες και 22 λεπτά.//Λ.