Image default
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Super League 2 (12η αγωνιστική): Ψάχνοντας την αντίδραση!

 

Ο Μακεδονικός υποδέχεται την Αναγέννηση Καρδίτσας (20/01, 15:15, ΕΡΤ 3) στο παιχνίδι που εκκινεί την 12η αγωνιστική στη δεύτερη εθνική κατηγορία, με τις δύο ομάδες να θέλουν μόνο τη νίκη, μετά από δύο συνεχόμενες ήττες.

Το πρωτάθλημα της Super League 2 συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό και στην έναρξη της 12ης αγωνιστικής, ο 8ος της βαθμολογίας Μακεδονικός (14 βαθμοί) υποδέχεται την 5η της βαθμολογίας Αναγέννηση Καρδίτσας (18 βαθμοί), με τις δύο ομάδες να προέρχονται αμφότερες από δύο συνεχόμενες ήττες.

Ο μεν Μακεδονικός, ηττήθηκε με 3:1 στην έδρα του από την ΑΕΛ και με το ίδιο σκορ στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου, σε ένα παιχνίδι που έμεινε για σχεδόν ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες και με το σκορ στο 2:0. Η δε ΑΣΑ, έχει δύο ήττες, με το ίδιο σκορ, εκτός έδρας από τον Πανσερραϊκό και εντός έδρας από τον Παναθηναϊκό Β’, για αυτό και προχώρησε σε μεταγραφή με τη χθεσινή προσθήκη.

Στα αγωνιστικά, οι γηπεδούχοι δεν έχουν ανακοινώσει ακόμη την αποστολή της ομάδας, στην οποία πιθανότατα θα βρίσκονται τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, Γιώργος Τσιλιγγίρης και Τίτος Κουτεντάκης. Από πλευράς των φιλοξενούμενων, απουσιάζει μόνο ο τραυματίας Αλιατίδης.

Η αποστολή της ΑΣΑ:

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής ξεχωρίζει το ντέρμπι του Σαββάτου (21/01) ανάμεσα σε Ηρακλή και ΠΑΟΚ Β’, η παραδοσιακή αναμέτρηση της Βέροιας με τον Απόλλωνα Πόντου, καθώς και η δύσκολη έξοδος της Κηφισιάς στα Χανιά και το μεγάλο παιχνίδι, με τον Απόλλωνα Σμύρνης να υποδέχεται την Athens Kallithea.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

Βόρειος όμιλος

Παρασκευή 20/01

15:15 Μακεδονικός – Αναγέννηση Καρδίτσας ΕΡΤ3

Σάββατο 21/01

13:45 Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’ ΕΡΤ3

Κυριακή 22/01

14:45 Παναθηναϊκός Β’ – Διαγόρας

14:45 Πανσερραϊκός – Ηρακλής Λάρισας

14:45 Αλμωπός Αριδαίας – Νίκη Βόλου

14:45 Βέροια – Απόλλων Πόντου

Δευτέρας 23/01

14:45 Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας

Ρεπό: ΑΕΛ.

Νότιος όμιλος

Σάββατο 21/01

14:45 Καλαμάτα – Προοδευτική

14:45 Παναχαϊκή – ΑΕΚ Β’

Κυριακή 22/01

14:45 Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας

14:45 Χανιά – Κηφισιά

14:45 Ηλιούπολη – ΠΑΟ Ρουφ

Δευτέρα 23/01

15:15 Απόλλων Σμύρνης – Athens Kallithea ΕΡΤ3

Τρίτη 24/01

14:45 Ολυμπιακός Β’ – Ηρόδοτος

Ρεπό: Αιγάλεω.//


Μετάβαση στην Πηγή
Author: ERTNEWS SPORTΑίθουσα Σύνταξης

Σχετικές αναρτήσεις

Η ανασκόπηση της τρίτης ημέρας του Euro2024 (video)

admin

Οι σημαντικότερες στιγμές του Thessaloniki Masters (video)

admin

Η ώρα της Γαλλίας | Σέντρα στον Ε’ Όμιλο

admin
Translate »